Senaste registreringar

- Den här listan visar fiskar registrerade efter senaste uppdateringen.
- Dessa registreringar har inte blivit godkända ännu och återfinns därför inte i listan.
- Ändringar kan komma att ske innan de godkänns.

Art Vikt Längd Omkrets Fångstman Klubb Metod / Bete Fångstplats Datum
Abborre 1387 46,5 - Lars Andersson Tre MMM Spinn / Jigg Jättsjön / Härjedalen 2019-08-23
Abborre 1600 50.5 - Mattias Nordgren SK Luffarligan Vibrationsbete / Rippin rap Voxnan / Edsbyn 2019-09-01
Abborre 1550 49 - Mattias Nordgren SK Luffarligan Vibrationsbete / Rippin rap Voxnan / Edsbyn 2019-09-01
Abborre 1790 51 - Lars Johansson Umeå Specimen Flötmete / Mört Hissjön / Umeå 2019-09-04
Braxen 3280 65 - Timothy Lindqvist Umeå Specimen Bottenmete / Majs Umeälven / Umeå 2019-08-28
Braxen 3986 64 - Mona Widén Team Storbrännan Bottenmete / Majs Brunnsjön / Umeå 2019-08-22
Gös 2340 - - Timothy Lindqvist Umeå Specimen Jiggfiske / Jigg Pengsjön / Vännäs 2019-08-24
Gös 2000 - - Timothy Lindqvist Umeå Specimen Jiggfiske / Jigg Pengsjön / Vännäs 2019-08-24
Id 2610 56 - Mona Widén Team Storbrännan Bottenmete / Räka Öreälven / Nordmaling 2019-08-23
Lax 11140 100 - Mathias Holmlund SK Luffarligan spinnfluga / spinnfluga Indalsälven / Tmrå 2019-09-09
Lax 11080 101 - Mathias Holmlund SK Luffarligan spinnfluga / spinnfluga Indalsälven / Tmrå 2019-09-09
Mört 680 40 - Linnea Lönn SK Luffarligan Bolt / Plastmajs Flästasjön / Bollnäs 2019-08-22
Mört 897 42 - Lars Johansson Umeå Specimen Bottenmete / Majs Aldersjön / Boden 2019-09-11
Mört 700 38 - Linnea Lönn SK Luffarligan Flötmete / Mask Dalälven / Älvkarleby 2019-09-06
Ruda 1278 40 - Lars Johansson Umeå Specimen Bottenmete / Majs Aldersjön / Boden 2019-09-12
Ruda 1692 43 - Mona Widén Team Storbrännan Flötmete / Majs Belsesjön / Bollnäs 2019-08-24
Ruda 1701 44 - Mona Widén Team Storbrännan Flötmete / Majs Belsesjön / Bollnäs 2019-08-24
Ruda 470 30 - Linnea Lönn SK Luffarligan Flötmete / Majs Lillån / Gävle 2019-08-05
Ruda 480 31 - Linnea Lönn SK Luffarligan Flötmete / Majs Lillån / Gävle 2019-08-05
Ruda 1920 43 - Andreas sandström Umeå Specimen flötmete / majs Nordansjön / Sundsvall 2019-08-10
Ruda 1490 40 - Andreas sandström Umeå Specimen flötmete / majs Nordansjön / Sundsvall 2019-08-10
Sarv 510 36 - Mona Widén Team Storbrännan Flötmete / Majs Belsesjön / Bollnäs 2019-08-24
Stäm 100 21 - Linnea Lönn SK Luffarligan Flötmete / Maggot Dalälven / Älvkarleby 2019-08-21
Stäm 158 25 - Mona Widén Team Storbrännan Bottenmete / Räka Öreälven / Nordmaling 2019-08-23
Stäm 164 26 - Mona Widén Team Storbrännan Bottenmete / Räka Öreälven / Nordmaling 2019-08-23
Stäm 120 25 - Andreas sandström Umeå Specimen bottenmete / räka Öreälven / Nordmaling 2019-08-27
Stäm 130 25 - Andreas sandström Umeå Specimen bottenmete / räka Öreälven / Nordmaling 2019-08-27
Stäm 111 22 - Linnea Lönn SK Luffarligan Flötmete / Mask Dalälven / Älvkarleby 2019-09-06
Vimma 1050 45 - Linnea Lönn SK Luffarligan Flötmete / Räka Dalälven / Älvkarleby 2019-08-20
Vimma 1020 45 - Linnea Lönn SK Luffarligan Flötmete / Maggot Dalälven / Älvkarleby 2019-08-21
Vimma 980 - - Grzegorz Kubicki Tre MMM Mete / Räka Dalälven / Älvkarleby 2019-08-31